Úvod   |   Galeria   |   Napíšte mi
 


 
 

Sierra Zamorano, QRO

V Reppenhagenovej knihe je fotka Mammillaria hamiltonhoytea. Ako nálezisko uvádza Sierra Zamorano (alebo aj San Morano) v nadmorskej výške 3270 m.

Výlet do Sierra Zamorano je pekný, jednodňový výlet z hlavného mesta do štátu Querétaro.
Robím priebežné zastávky po ceste. Vo výške 1910 m n. m. nachádzam Coryphantha erecta až 50 cm dlhé rastliny, Agave sp., Echinocereus cinerascens, Mammillaria magnimamma, Myrtillocactus geometrizans, Opuntia imbricata, Platyopntia sp., Stenocactus sp., Ferocactus histrix a Ferocactus latispinus.
Vo výške 2070 m n. m. pozorujem Mammillaria compresa aff. (1223), nádherné Bursera fagaroides, Coryphantha erecta, Myrtillocactus geometrizans, Yucca sp., Stenocactus sp., Echinocereus cinerascens a Echeveria sp. v kvete.
Vo výške 2575 m n. m. sa neúspešne pokúšam nájsť hľadanie Mamillaria drogeana. Nachádzam ale Agave filifera, Coryphantha sp. v kvete - pektinátna s jedným dlhým čiernym stredovým tŕňom, Stenocactus sp. žlté tŕne, Dasylirion longissimum, Opuntia sp. a Mammillaria uncinata.
V nadmorskej výške 2685 m n. m. si všímam vedľa cesty Tillandsia sp. (1224) strieborná a na rovnakom strome aj Mammillaria rhodantha.
V nadmorskej výške 3020 m n. m. rastú na skalných formáciách v lese obrovské rastliny Mammillaria rhodantha v kvete a Echeveria sp..
Nakoniec na holých skalných formáciách na Cerro El Zamorano, vo výške 3265 m n. m. pozorujem aj Mammillaria hamiltonhoytea (1225), Mammillaria rhodantha a Echeveria sp..
 
 
 
 

Mammillaria hamiltonhoytea (1225).

Mammillaria rhodantha.

Mammillaria hamiltonhoytea (1225).

Mammillaria rhodantha a Echeveria sp..

Mammillaria rhodantha.

Mammillaria rhodantha.

Mammillaria hamiltonhoytea (1225).
 
 
Copyright 2009 Milan Zachar. Všetky práva vyhradené.   |   cactuszachar@gmail.com