Úvod   |   Galeria   |   Napíšte mi
 


 
 

San Roberto I, NL

San Roberto bola kedysi len odbočka do Galeany z cesty Matehuala - Saltillo. Potom sa na križovatku nasťahovali najrozličnejší policajti, čo v Mexiku neznamená nič dobrého.
V novembri 1994 sme sa v Mexiku stretli s Wernerom van Heekom, Edith, Stephanom Nitzschkem a Hansom Lechnerom. Vymysleli sme spoločné hľadanie geohintonii. Samotrejme, geošky sme nenašli, ale na sádrovcoch sme objavili zaujímavú formu Turbinicarpus beguini.

V nadmorskej výške asi 2150 m n. m. sme pozorovali zaujímavú formu Turbinicarpus beguini (0573) s čiernymi tŕňmi.
V rovine okolo San Roberto môžte vidieť tiež syslov. Pri našej zimnej ceste v roku 1997 sme nechceli ničiť teréňaky, ktoré boli určené na transport domov. Požičali sme si preto Nissan Tsura. Pomalou jazdou sme sa blížili k Saltillo a tešili sa na cabrito al pastor (pečené kozľa). Nad San Roberto vyšla z poľa na cestu kamioneta a vidíme ako sa jej vyťahuje poloos. Nakoniec sa proti nám vyrútilo koleso aj s poloosou. Bol som presvedčený, že aspoň jedného z nás to musí zabiť. Mali sme obrovské šťastie. Poloos nezačala poskakovať, ale kotúľala sa pokojne s kolesom. Chytil som to koleso na pravý prednú polovicu auta a od nás sa odrazila do protismeru, kde ju trafilo ďalšie auto a poslalo do priekopy. Naša Tsura bola síce trochu rozbitá, ale funkčná. Pri všetkýchdalších prehliadkách sa všetci unisono venovali kontrole dokladov a nikto sa nevenoval nám...
 
 
 
 
Stenocactus erectocentrus v rovine pri San Roberto.


Turbinicarpus beguini (0573) s čiernymi tŕňmi.

Turbinicarpus beguini (0573) s čiernymi tŕňmi.

Turbinicarpus beguini (0573) s čiernymi tŕňmi.

Turbinicarpus beguini (0573) s čiernymi tŕňmi.
 
 
Copyright 2009 Milan Zachar. Všetky práva vyhradené.   |   cactuszachar@gmail.com