Úvod   |   Galeria   |   Napíšte mi
 


 
 

Cerro Colorado, SIN

Ferocactus schwarzii bol mojím favoritom od momentu, kedy som videl fotografiu Rudolfa Šubíka a článok Honzu Říhu v časopise Kaktusy. Počas prvej cesty som skúšal šťastie v Linaloa de Leyba. Úplne bez šance. Ani s Mirom sme neodolali. Miro mal nejakú monografiu o Ferokaktusoch a tam bol uvedený údaj - Cerro Colorado, Sinaloa.
Až oveľa neskôr, pri návšteve Alfreda Laua na Slovensku a v Čechách mi pustil flek. Nosím to stále v hlave. Teoreticky som sa na hľadanie pripravil cez google maps. Len Linaloa de Leyba bola nebezpečná aj v časoch, keď Mexiko bolo bezpečné.

8.5.1998 odchádzame z Culiacanu cez Cofradia do hôr. Prechádzame cez brány až nakoniec prídeme k tej zamknutej. Odtiaľ pešo do kopcov. Vo výške 564 m n. m. sme pod skalnými stenami. Vidíme na nich nejaké ferokaktusy. K jednému sa dostaneme na "dostrel" teleobjektívu. Nuž, od Ferocactus schwarzi má ďaleko. Okrem Ferocactus pottsi (1403) v kvete, na stenách nerastie nič. Cestou späť si vedľa cesty všímame Oncidium cebolleda (1404).
 
 
 
 


Hotel SOMAR kde na ceste k Cerro Colorado, Sinaloa.

Dedkovia baníci boli presvedčení, že sme prišli hľadať zlato. Kto by sme chodil pre nejaké hlúpe kaktusy?

Ferocactus pottsi (1403).
 
 
Copyright 2009 Milan Zachar. Všetky práva vyhradené.   |   cactuszachar@gmail.com