Úvod   |   Galeria   |   Napíšte mi
 


 
 

Cd. Acuna, COAH

Po objave fantastickej Mammillaria luethyi sme aj my začali pokukovať po severe štátu Coahuila a špekulovať, kde by tento šperk mohol rásť. Prvé ppokusy bývajú úplne „mimo mísu“, ale človek vidí mnoho iných, nezvyčajných, rastlín.

Takto sme už začiatkom decembra 1997 prišli do okolia Cd. Acuňa. V zásade, v najbližšom okolí, kde sme nič zvláštneho nečakali, sme vo výške okolo 230 m n. m. pozorovali Sclerocactus scheerii x, Echinocereus trsovitý, Mammillaria heyderi (1171), Calibanus sp., Echinocereus pectinatus, dva druhy Opuntia sp. a Cylidropuntia sp..
Druhý flek je trochu vzdialenejší od Cd. Acuňa. Motali sme sa nízkych pahorkoch a okrem Selaguinella sp., Dasylirion sp., Opuntia platyacantha, Echinocereus pectinatus, Echinocereus sp. zelený trsovitý, Epithelantha micromeris, Fouqueria sp., Agave lechuguilla, Neolloydia conoideasom si úplnou náhodou všimol drobučkú Escobaria robertii aff. (1312). Spolu som našiel len tri exempláre. V každom prípade je to zaujímavé rozšírenie taxónu, o ktorom sme si mysleli, že rastie v USA.
 
 
 
 

Calibanus sp..

Escobaria robertii aff. (1312).


Sclerocactus scheeri.

Echinocereus sp. trsovitý.


Escobaria robertii aff. (1312).

Cd. Acuňa. Majú tam vynikajúce menudo.

Echinocereus pectinatus (?).

 
 
Copyright 2009 Milan Zachar. Všetky práva vyhradené.   |   cactuszachar@gmail.com